محل تبلیغات شما
پروفسورآزیتا امامی نیستانک ، فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف در رشته الکترونیک است که در زمان تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد در همین دانشگاه، تصمیم می‌گیرد درسش را ناتمام باقی بگذارد و برای تحصیل به خارج از کشور برود. او هم‌اکنون استاد دانشگاه CalTech است و چندین پروژه مهم را رهبری کرده‌ که آخرین آنها امکان ردیابی دستگاه‌های بلعیدنی با کمک تراشه است. آزیتا امامی در سال 1353 در روستای نیستانک نزدیک شهر نائین به دنیا آمد. چون پدرش دانشجوی دانشگاه شریف در تهران بود، در همان زمان به تهران مهاجرت کرد و در آنجا بزرگ شد. دوره‌های راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه فرزانگان گذراند و همانجا بود که برای اولین بار به ریاضی و فیزیک بسیار علاقه‌مند شد. به گفته خودش، معلم‌های پرمعلومات و مدیران مدرسه فرزانگان، نقش عمده‌ای در تحصیلات آینده‌اش داشتند. در دوره دبیرستان بود که شروع به طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی کرد و تا امروز به این کار ادامه می‌دهد. امامی مدرک لیسانس را در سال 1375 از دانشگاه صنعی شریف در رشته الکترونیک دریافت کرد و مدت کوتاهی هم دانشجوی فوق لیسانس همان دانشکده بود. ولی در همان زمان تصمیم گرفت که برای ادامه تحصیل به آمریکا برود. از دانشگاه استانفورد پذیرش گرفت و در رشته برق مشغول به تحصیل شد. امامی مدرک دکتری را در سال 2004 دریافت کرد. پایان‌نامه دکتری‌اش راجع به اطلاع‌رسانی با استفاده از اپتیک (Optical Communication) بود و دو زمینه الکترونیک و اپتیک را دربرمی‌گرفت. در ادامه مصاحبه ایمیلی ما را با این دانشمند نخبه ایرانی و توانمند می‌خوانید: در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟ در حال حاضر استاد دانشگاه CalTech هستم. کل‌تک مثل دانشگاه شریف یک دانشگاه علمی مهندسی است. من در دو دانشکده فعال هستم؛ دانشکده برق در رشته‌های الکترونیک و فوتونیک (photonics) و دانشکده مهندسی پزشکی. تاکنون چند دستاورد یا کار پژوهشی داشتید؟ من روی پروژه‌های مختلفی کار کرده‌ام. با مشاوره و راهنمایی من دانشجوهای مقطع دکترای گروهم موفق به ساخت سیستم‌های الکترونیک و پزشکی جدیدی شده‌اند.

چادرکردیم رفتیم تماشا

دانشمند ایرانی موسسه فناوری کالیفرنیا: کمتر از 10 سال دیگر قرص‌های هوشمند وارد بدن انسان می‌شوند

ملا محسن نیستانکی (دبیرموید)

دانشگاه ,الکترونیک ,دانشکده ,شریف ,تحصیل ,امامی ,در رشته ,کرد و ,را در ,شریف در ,دانشگاه شریف ,استاد دانشگاه caltech

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

payan-nameha